17 травня - День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

/Files/images/vihovna/den_vishivanki/l.kostenko.jpg

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2018 році День вишиванки припадає на 17 травня.

Тому не випадково джури рою "Серце патріота" 17 травня, у перший день змагань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2018 р. виступали у традиційному українському вбранні.

/Files/images/vihovna/djura/P5176102.JPG

/Files/images/vihovna/den_vishivanki/1494942230_58f7aed853244.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 88